Hemen Arayın! (0312) 394 0312 - (0532) 732 42 32

BETON SANTRALI DEMONTAJ

 

beton-santrali-montajiBeton santralı demontajı firmadan gelen talep doğrultusunda, hasar gören, sökülemeyerek değişmesi gerekli olabilecek veya demontaj esnasında kullanılmayacak durumda olduğu tespit edilen parçalar, santral ekipmanları, elektrik kabloları, elektrik kablo tavaları vb malzemeler demontaj sonrası ayrı tespit edilir. Sökme ve montaj sahalarında gerekli vinç, iskele, oksijen takımı, kaynak makinası, anahtar takımı, spiral taş vb. gibi ekipmanların ve malzemelerin sahada hazır bulundurulması işlerin hız kazanmasını ve gecikmelerin olmamasını sağlanmalıdır.

Çimento siloları tamamen boşaltılmalıdır. Çimento helezonları tamamen boşatılmalıdır. Çimento helezonlarının içerisinde çimento kaldığı takdirde donar, helezonlar kullanılamayacak duruma gelebilir. Agrega bunkerleri tamamen boşaltılmalı ve içerisinde kalan taşlaşmış agrega var ise temizlenmelidir. Agrega tartı ve besleme bantları üzerinde kalan malzemeler temizlenmelidir.Beton santralının ana enerji hattı bağlantısı kesilmelidir. Bu işlemler yapıldıktan sonra demontaj işlemi yapılarak, firmanın organize ettiği araçlara yüklenerek montaj yapılacağı yere sevk edilir halde olacaktır.

 

 

 

BETON SANTRALI MONTAJ

Beton Santralleri alıcı firmadan aksi bir istek gelmediği sürece imalatçı firma tarafından kurulur. Firmanın beton santralini kuracağı alan ile ilgili önceden çalışma yapmak KARAT ANKARA MAKINA ve gerekli olan projeyi firmayı göndermekle yükümlüdür. Müşteri bu plana göre hazırlıkları yaptıktan sonra santral montajına başlanır. Beton santralinin montajı tamamlandıktan sonra santral beton ayaklarının üzerine bir vinç yardımı ile yerleştirilir. Beton Santrali ayaklarında bulunan ankrajlar santralin betona sabitlenmesi içindir. Daha sonra silolar beton projesine göre atılmış olan beton ayakların üzerine yerleştirilir ve betona sabitlenir. Çimentonun beton santraline aktarımını sağlayan helezonlar silo santral arasına uygun açılarla bağlanır. Beton Santrali ana şase betonu ile silo betonu arasındaki mesafe beton planında firmaya gönderilecektir.

 

 

beton-paompasi-montaji

BETON POMPASI MONTAJ

Günümüzde büyük inşaat şantiyelerini beton pompası olmadan düşünmek artık imkânsız hale geldi. Kullanılan ağır Bu ağır iş makineleri için kamyon yüklü beton pompalarında kullanılan ve hidroliklerin kontrol işlevlerini sağladığı güvenilir ve kanıtlanmış bir teknoloji kullanılmaktadır. Izgara yapısı sayesinde, makinenin vinç yardımıyla kolaylıkla taşınması için dizayn edilmiştir. Kamyona montaj yapmak için uygun araç temini alıcı firma tarafından yapılmasından sonra montaj firmamız tarafından yapılmaktadır.